środa, 19 czerwca 2013

Sejtanowa pierś w migdałach i sosie figowym

Tym razem plastyczny materiał jakim jest sejtan w kolejnej odsłonie. Czytaj z dodatkiem innych przypraw. Do migdałów raczej pasuje wiśnia dlatego może lepsze byłoby cherry, ale jakoś nie mogłem się oprzeć tym figom :) Całość o tyle ciekawa, że zrobiłem to mojej mamie, która powinna zmienić dietę ze względów zdrowotnych więc miała przykład, że da się zrobić coś dobrego. Przy okazji załapała się siostra, dla której nie wiadomo co było ciekawszym przeżyciem, połączenie smaków czy zobaczenie procesu produkcji. Niemniej jednak nie może się doczekać kolejnej potrawy :)

Składniki:

mąka pszenna
przyprawa do kurczaka
płatki migdałów
konfitura figowa
ryż kolorowy
papryka 


Wykonanie:
Z mąki uzyskujemy gluten jak tutaj.
Ugniatamy go z przyprawą do kurczaka, rozdzielamy na porcje, spłaszczamy i gotujemy aż znacząco zwiększy swoją objętość :) Z mąki, przyprawy i wody robimy ciasto. Moczymy w nim "piersi" a następnie oblepiamy migdałami i smażymy.
Ryż gotujemy według przepisu na opakowaniu. Papryki kroimy na połówki wsadzamy w nie ryż i wkładamy do garnka z małą ilością wody. Gotujemy lekko pod przykryciem aż papryka zmięknie.
Mąkę smażymy dodajemy wody do czasu uzyskania przez nas satysfakcjonującej konsystencji i dodajemy do naszego sosu konfitury z figi.

2 komentarze:

  1. jest pierś a w oddali jest i serce! W związku z czym życiodajny przepis na pierś bez piersi. Go wegan. Pozdrawia fanka :) 

    OdpowiedzUsuń