wtorek, 9 kwietnia 2013

Flaczki sojowe

Wiadomo, że nie samym obiadem człowiek żyje i w odpowiednim momencie są podawane inne ciepłe dania. Jedno z takich sztandarowych dań to flaczki. W zasadzie ciężko powiedzieć czy bardziej można zakwalifikować to jako zupę czy może danie jednogarnkowe. Chyba w zależności od tego kto zrobi. Nie jestem zwolennikiem kotletów sojowych ze względu na ich smak, ale ze wszystkich dostępnych rzeczy mają najlepszą strukturę.

Składniki: 
 - kotlety sojowe a'la schabowe
 - marchewka 
 - cebula
 - kostka warzywna
 - majeranek
 - musztarda

Wykonanie:
Do garnka z wodą dodać kostki warzywne i startą marchewkę. Cebulę pokroić w kostkę i podsmażyć na patelni. Do gotującego się bulionu dodać kotlety sojowe, ugotować i pokroić w paski. Wrzucić do garnka, dodać cebuli razem z olejem z patelni, majeranku i trochę musztardy.

<p class="VegeAkcja" style="width: 150px;"><a href="http://vegespot.pl/akcje/45/studenckie-gotowanie-ii-odslona-wiosenna/"><img src="http://vegespot.pl//media/campaigns/framed_45.png" alt="Studenckie gotowanie II - odsłona wiosenna" title="Studenckie gotowanie II - odsłona wiosenna" /></a>Organizator: <a href="http://odnalezc-czlowieka.blogspot.com">awodwanrazc</a><p>

1 komentarz:

  1. najlepszą strukturę flaczkową ma seitan

    OdpowiedzUsuń