niedziela, 12 stycznia 2014

Sposób Osi - marynowane śliwki i papryka

Kraje Osi to zwyczajowa nazwa Niemiec i Japonii oraz ich pomniejszych sojuszników w czasie drugiej wojny światowej. Zarówno jedni jak i drudzy leczą kaca marynowanymi rzeczami. Japończycy śliwkami, a Niemcy albo rolmopsami, co nas tutaj specjalnie nie interesuje, albo, co już jest dla nas bardziej istotne, marynowaną papryką. Skumulowałem sposoby w obu państwach w celu uzyskania większej skuteczności.
Oczywiście musimy mieć pod ręką śliwki i paprykę w zalewie. Niestety nie da się ich przygotować od ręki więc albo zaopatrujemy się w gotowe, albo jakiś czas wcześniej przygotowujemy warzywa w słoikach mieszaniną wody i octu w proporcjach 5 do 1 odrobiną cukru i pasteryzując.

śliwki w occie
papryka w occie
wykałaczki


Kawałki papryki kroimy na paski o grubości 2-3 cm. Śliwki drylujemy. Owijamy każdą śliwkę papryką i przebijamy wykałaczką. Nadają się też w trakcie imprezy :)

Trzecie państwo Osi zaleca mocną kawę co jest tematem dyskusyjnym, gdyż niektórzy twierdzą, że może to doprowadzić do zawału serca. Z drugiej strony u nas też stosuje się tzw. "kawę po cygańsku" czyli z sokiem cytryny. Dla bezpieczeństwa lepiej stosować sposób kowbojski czyli kawę z króliczych bobków :) W końcu to nie pierwszy raz kiedy amerykańskie gówno dobrze się przyjmuje:)

3 komentarze:

 1. nietsty zabrakło bannera i danie jest dwukolorowe :( odrzucam z akcji

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Banner zdjąłem, bo pomimo codziennego logowania organizatora akcji, przepis wisiał w moderacji więc uznałem, że odrzucony. Drugi argument może być choć dyskusyjny :) Przepraszam, ale jako mężczyzna nie rozróżniam odcieni czerwieni :D

   Usuń
 2. Ciekawe jak połączenie smakuje?? aż muszę spróbować :)

  OdpowiedzUsuń